Memóriakövetség
Memóriakövetnek lenni azt jelenti, hogy arcod, tudásod, segítséged, érintettséged felvállalva, önkéntesen adod támogatásod a „Nem vagy egyedül” Támogatói Kör munkájához. A támogatásod módját, rendszerességét Te határozod meg!
Légy memóriakövet!
Minden ötlet, tett és kapcsolat egy lehetőség! Segítsünk az időseknek, a demenciával élőknek, az érintett családoknak a mindennapok nehézségeiben.
NE LÉGY EGYEDÜL!
Mit kell tenned?
Küldd el bemutatkozásod, vállalásod, elérhetőséged a következő e-mail címre: feledhetetlen@feledhetetlen.com
Jelentkezésed előterjesztéséről a Nem vagy egyedül! Támogatói kör alapítói döntenek. Pozitív elbírálás esetén meghívást kapsz a soron következő követei találkozóra, ahol megkérünk, hogy mesélj magadról és mutatsd be memóriaköveti vállalásod. Ez alapján a követek fognak dönteni a befogadásról. Pozitív döntés esetén fogadalom tétel és a titoktartási nyilatkozat aláírása következik. Ez után jogosult leszek a memóriakövet cím viselésére.
Memóriakövetként azon csapat tagja leszel, akik önkéntes munkájukkal képviselik a Magyarországon demenciával élőket, családjaikat és gondozóikat. Hitükkel és tetteikkel segítik az érintetteket!
Tegyünk együtt a demenciával élők méltóságáért!
Arcképcsarnok
A "Nem vagy egyedül!" Támogatói Kör a demenciával élőkért, családjaikért és gondozóikért polgári jogi társaság tagjai egyetértenek a Feledhetetlen Alapítvány alapszabályában foglalt célokkal.
Társaságunk tagjai önkéntesek, akik maguk ajánlják fel hány alkalommal és milyen tevékenységgel tudják segíteni a támogatói kör munkáját.
Jobbágy Mária
Támogatói kör alapító
Mentálhigiénikus szakember, szervezetfejlesztő, tréner
Továbbra is szívesen segítem az Alzheimer Cafék munkáját, újak alakulását. Hiszem, hogy az országos akciók szervezésével elérhető, hogy társadalmi szinten felhívjuk a betegségre, a betegek és családok helyzetére a figyelmet, segítve ezzel olyan új szolgáltatások létrehozását, melyek könnyítenek helyzetükön.
+36 20 912 0937
Tímárné Hekker Szilvia
Memóriakövet
Kulturális és projektmenedzser, tapasztalati szakember
Nagy tapasztalattal rendelkezem a közösségi média felületeinek kezelésében, így szívesen segítem az Alapítványt az Instgram oldalon való megjelenésben. Szerintem nagyon fontos, hogy a fialatok által használt social felületeken is edukáljuk a fiatal generációt a betegségről érdekes tartalmakon keresztül, hiszen ma már sok unoka is találkozik a nagyszülőjén keresztül a felejtés betegségével.
bolg:https//www.instagram.com/el_lehet_fogadni
Pitzné Keller Anita
Memóriakövet
Szakvizsgázott szociális munkás, jogi szakokleveles családvédelmi tanácsadó,
munkahelyi mentálhigiénés szakember
Felajánlom segítségemet mind a szociális területen demenciával élőket gondozó szociális kollégák lelki egészségvédelmében, szakmai tudásuk gyarapításában, mind hozzátartozóik mentális támogatásában. A felmerülő kérdéseikre való válasz megtalálásában az online lehetőséget preferálom, de szívesen veszek részt személyesen is szakmai találkozókon. Előzetes egyeztetés alapján lehetőséget tudok biztosítani kollégáknak intézményünkben való tapasztalatcserére, nyílt napon való részvételre is.
+36 30 567 1083
Radányi Lászlóné
Memóriakövet
Szociális munkás, ellátottjogi képviselő, szakoktató, szociális szakmai vizsgaelnök
Memória követként elsősorban szeretnék abban a munkában részt venni, amely a hozzátartozók és érintettek felvilágosításában, segítésében munkálkodik. Szeretnék segítséget nyújtani a megfeleleő gondozás megválasztásához akár a beteg otthonában, akár bentlakásos intézményben.
Radvánszki Edit
Memóriakövet
Szenior táncoktató, táncinstruktor, egyensúly és gerinc tréner
Vállalni tudom rendezvényeken és egyéb fórumokon a mozgás fontosságának népszerűsítését. Segíteni tudok abban, hogy koordinálom az oktatók munkáját, akik foglalkozásokat tudnak tartani. Szeptemberben az Alzheimer Világhónapon országos flashmobbal hívjuk fel a figyelmet a demenciával élőkre és a tánc fontosságára.
+36 20 311 4068
Dr. Pék Győző
Memóriakövet
egyetemi docens, klinikai szakpszichológus, családterapeuta, felsőoktatási menedzser, a DAB Geriátriai és Szociálgerontológiai munkabizottságának elnöke, a Social Sans Frontiéres vezetőségi tagja
Megtisztelő számomra, hogy csatlakozhatok a memória követek színvonalas szakmai köréhez. Többek között több mint egy évtizedes tapasztalataim a demencia szindrómában szenvedő hozzátartozókat gondozók „Bálint” csoportjainak vezetésében is motivál erre. Társalapítója és szervezője vagyok a debreceni Alzheimer Café-nak. Az öregedés és a demencia szindróma témakörben rendszeresen publikálok, alkalmanként vezetek egyetemi kurzusokat a Debreceni Egyetemen. Moderátora vagyok a Civil Staféta kezdeményezés rendezvényeinek.
Nagy-Bana Zsanett
Memóriakövet
Pedagógus, táncpedagógus, komplex mozgás-és táncterapeuta, közművelődési, mentálhigiéniai prevenció specialista
Fontosnak tartom, hogy mivel konkrét gyógyszere nincs a demenciának, így az alternatív terápiák ( melyben a művészetterápiák a leghatékonyabbak) lehetőségét biztosítsam. Szolnokon az idősotthonokba, és a nappali ellátásban is aktívan tevékenykedem heti rendszerességgel táncterápiás foglalkozásokat, az idős klubokban örömtáncot, időseket érintő előadásokat tartok.
Szívesen segíteném rendezvényeiket, vagy online oldalukat előadásokkal.
+36 30 394 4127
Kass-Francz Andrea
Memóriakövet
Egészségügyi, valamint szociális gondozó és ápoló alapvégzettséggel és szociális munkás
Az elmúlt években sokat tanultunk, képeztük magunkat és a hétköznapokból is sok tapasztalatot szereztünk. A megszerzett tudásból, a hétköznapi nehézségekből, a demencia titokzatos voltából adódó váratlan eseményekből, apró lépésenként haladunk közösen az érintettekkel, a hozzátartozókkal, a munkatársi- és a lakóközösség tagjaival.
Az én személyes vállalásom, mint Memória követ, a szakmai konzultációk és nyílt napok szervezése, a jó gyakorlat átadása.
+36 30 563 6718
Dr. Heim Szilvia
Memóriakövet
Háziorvos, egyetemi oktató, Alzheimer Café szervező
A háziorvosi munka mellett 1999-től dolgozok a PTE ÁOK Alapellátási Intézetében, mint egyetemi oktató. Kutató munka keretén belül kezdtem foglalkozni az időskori demenciák és az Alzheimer-kór háziorvosi vonatkozásaival, mely területen PhD. fokozatot szereztem. Kezdeményezésemre és vezetésemmel indult útjára 2015 áprilisában a pécsi Alzheimer Café. Oktatóként aktív szerepet vállalok az orvostanhallgatók, háziorvosok demenciával kapcsolatos képzésében.
Memória követként kiemelt feladatomnak tekintem a demenciával kapcsolatos ismeretek oktatását.
Béresné Szénási Ildikó
Memóriakövet
Szociálpedagógus, egészségfejlesztő mentálhigiénikus
Memória követként tematikusan kidolgozott érzékenyítő órák tartásával, gyermekek és demenciával élők közötti kapcsolatépítéssel, programok szervezésével kapcsolódom be a munkába.
A helyi médiában rendszeresen tájékoztatást nyújtok a demenciával kapcsolatos információkról, az Alzheimer Cafe programjairól.
+36 20 852 8833
Pintér Ilona
Memóriakövet
Gyászkísérő, képződő mentálhigiénés segítő
A Napfogyatkozás Egyesület tagjaként egyéni és csoportos gyászkíséréssel, mentálhigiénés segítőként egyéni segítő beszélgetéssel támogatom a hozzám fordulókat.
Eddigi benyomás és visszajelzések alapján is nagyon lényeges a kifejezetten hozzátartozókra fókuszált találkozók hatása.
Igényekhez és lehetőségekhez igazodva, önkéntes vállalásom, térítésmentes csoportok indítása, éves szinten 1-2 csoport, csoportonként 8-10 alkalmas folyamatban.
+36 30 561 9213
Puskásné Halál Ágnes
Memóriakövet
Ápoló, szociális munkás, senior foglalkozási csoportvezető, coach
Memóriakövetként célom: a demenciával élők és hozzátartozóik információhoz juttatása a betegséggel, a betegség lefolyásával és a megváltozott viselkedéssel kapcsolatban. Az együtt töltött idő élvezetesebbé tétele. Vállalom a célcsoport (betegek és családtagjai) érdekeinek érvényesítését, a szemléletváltásban való közreműködést, szakirodalomhoz juttatást és senior foglalkozások képesség szerinti kidolgozását.
+36 30 405 5903
Nagyné Koncz Marianna
Memóriakövet
Oligofrénpedagógus, logopédus, mentálhigiénikus
Intézményünk, alap- és szakosított ellátásokat biztosít a fehérgyarmati járásban 50 településen.
Memóriakövetként segíteni tudok abban, hogy a tevékenykedésünk során szerzett tapasztalatainkat, tapasztalataimat, bármilyen formában megosszam, átadjam.
+36 70 609 3659
Dr. Fekete Márta
Memóriakövet
orvos, egészségügyi közgazdász, egyetemi adjunktus
A demenciával először, mint a társadalom elöregedéséből is adódó, megoldás után kiáltó közösségi problémával kezdtem el foglalkozni. Hiába van előttünk számos külföldi példa arra, hogy hogyan lehet segíteni a demenciával élőket és családtagjaikat, hazánkban a gondozást végző rokonok, ismerősök nagyrészt magukra vannak hagyva. Követként, folytatva eddigi tevékenységemet, az egyik legfőbb feladatomnak a hiányzó támogatás közvetlen biztosítását és rendszerszintű változások elérését tekintem.
Dallos Rita
Memóriakövet
Szociálpolitikus, szociálgerontológus, rehabilitációs környezettervező
Több, mint egy évtizedig egyházi szociális intézmény vezetőjeként tapasztaltam meg az idősellátás, ezen belül a demens betegek szociális és egészségügyi ellátásának problémáit, lehetőségeit. Alapítója és szervezője voltam a Keszthelyi Alzheimer Cafénak, illetve az Örökifjak Foglalkoztatónak. Jelenleg a Semmelweis Egyetemen Mentális Egészségtudományok Doktori Iskola doktorjelöltjeként kutatok, témám a demens betegeket gondozó családtagok terhelődése. Szívesen vállalok hazai és nemzetközi kitekintéssel előadást a demensellátás témakörében, illetve akadálymentesítéssel kapcsolatos műszaki, mérnöki tanácsadást akár intézményeknek, akár magánszemélyeknek.
Sz. Urbán Szilvia
Memóriakövet
Közművelődési szakember – kulturális menedzser
Memória követként elsősorban az Alzheimerre, mint népbetegségre szeretném felhívni a figyelmet. Segíteni a hozzátartozókat abban, hogy érezzék, hogy nincsenek egyedül, hogy vannak közösségek, ahol segítséget kaphatnak. Ennek érdekében fő szervezője lehettem az Alzheimer nyavalya című könyv terjesztésének és a Ma még nem című rövidfilm megvalósulásának, mint az egyik producer. Küldetésemnek tartom olyan rendezvények és programok szervezését, illetve segítését, melyek elősegítik a hozzátartozóknál a betegség korai szakaszának felismerését, elfogadását és felvállalását.
Bartók Ildikó
Memóriakövet
Tanítónő, zenegeragógus,demencia szakgondozó,szenior örömtánc oktató
Tanítónői munkám, az idősgondozás területe váltotta fel. Pályamódosítóként gerontológiai szakgondozói képesítéssel a demenciával élők és gondozóik problémája mellett köteleződtem el, 2009-ben. Munkám során döbbentem rá, hogy a zenének hatalma van a demenciával élők életében. Szerettem volna a leghatékonyabban alkalmazni ezt az ajándékot, így jutottam el Németországba, ahol a zenegeragógia, egy új tudományos diszciplina által, megtaláltam a célomhoz vezető uat.
Tapasztalom munkám során, hogy a zene megfelelő alkalmazása segít a demenciával élőnek önmagával találkozni és lehetőséget ad a hozzátartozónak, gondozónak a kapcsolatot teremtésre, Memória követként szeretném ismertté tenni a betegséggel érintettek és gondozóik számára a zene hatékonyságának módszeres alkalmazását.
+36 31 783 6455
Fige Gergely
Memóriakövet
Szociálpedagógus, szociális munkás, szociálgerontológus, memóriatréner, szakmai vezető.
Memóriakövetként célom abban segíteni a hozzám fordulókat, hogy felismerjék annak jelentőséget, hogy életmódjukkal befolyásolhatják egészséges éveik számát és minőségét. Ez a prevenció egy kockázatcsökkentés annak érdekében, hogy az idős emberek minél tovább saját otthonukban élhessenek. A demenciával munkám során sajnos én is találkozom, látom a betegek és a családtagjaik nehézségeit. Őket, mint ahogy eddig is információnyújtással és gyakorlati tanácsokkal segítem, hogy a betegség minden szakaszában a megfelelő segítségnyújtási formákat tudják igénybe venni.
Báthory Orsolya
Memóriakövet
Rendező
Érintett vagyok, édesanyámnál 2013-ban diagnosztizálták az Alzheimert, és
édesapám halála után egyedül maradtam ezzel a problémával, Akkor úgy
éreztem, hogy lehúz egy gigantikus örvény, ami sosem fog kiköpni…
Sok időbe telt míg felismertem és elfogadtam, hogy a gondozó családtagnak
is legalább annyira szüksége van segítségre mint a demenciával élőnek.
Ezért érzem feladatomnak, hogy gondozó-hozzátartozóként megosszam
tapasztalataimat és kérdéseimet.
Rendezőként érzékenyítő audiovizuális tartalmak készítésével szeretném
segíteni, hogy a demencia közüggyé váljon.
Szokolovics Ivánné Gabi
Memóriakövet
Pedagógus, intézményvezető
A villányi óvodában dolgoztam, majd később a családsegítő szolgálathoz kerültem. 2014 óta vezetem a Villányi Szociális és Gyermekjóléti Szolgálatot. A kistérség felbomlása után felállt új intézményhez 24 település tartozik.
A gyermekjóléti- családsegítő feladatokon túl a házi szociális gondozás is hozzánk tartozik. Közel 300 idős embert gondozunk napi rendszerességgel. A demens betegek gondozása is a feladataink közt szerepel.
Először a vezetőképzés során találkoztam az Alzheimer Café-val.
2024 januárjában indítottuk el a villányi klubot, amiben sokat segített dr. Heim Szilvia, a pécsi Alzheimer Café vezetője.
Utassy Beatrix
Memóriakövet
Mentálhigiénés, szociálgerontológus, gyógypedagógiai szakmódszertanos egészségfejlesztés tanár, addiktológiai konzultáns, művészet-szocioterapeuta, szenior örömtánc oktató- szenior egyensúly tréner.
35 éve dolgozom a pszichiátria területén, ezen belül az idősödés fizikai-lelki-szociális-mentális problémáival naponta találkozom. Zömében kezdődő és közepes stádiumú demens betegek komplex csoportos terápiás fejlesztésével foglalkozom a járóbeteg szakellátás keretein belül.
Memóriakövetként segíteni tudok a szociális-egészségügyi intézményekben dolgozó kollégáknak a szakmai tevékenységem során megszerzett tapasztalatok megosztásával, átadásával.
Schindler Anikó
Memóriakövet
szociális gondozó-ápoló, privát házi segítő
Szlogenem: Értékes időt adok
E szlogen mentén segítem az idős szüleikhez kötődő, de elfoglalt és/vagy távol élő felnőtt gyermekeket, akiknek megbízásából igény szerinti időben nyújtok segítséget a még saját otthonukban élő, idős szülőknek, fizikailag és lelkileg támogatva Őket önálló életvitelük fenntartásában.
Idősgondozóként, és saját családi érintettségem és tapasztalásaim okán pedig demenciával élő klienseimmel való munkát kedvelem a legjobban.
Hornyák Adrienn
Memóriakövet
Tíz éve dolgozom idősellátásban.
Munkám során nap, mint nap találkozom olyan emberekkel, akiknek segítségre van szükségük. Idősekkel, akik boldog és rendezett időskort szeretnének önmaguknak. Családtagokkal, akik boldog és rendezett időskort szeretnének idős hozzátartozóiknak.
Kollégákkal, akik magas minőségben szeretnének gondoskodni idős ellátottjaikról.
Tímár Dorottya
Memóriakövet
hozzátartozó unoka, egyetemista
Nagymamám - és általa mi is - 12 éve találkoztunk először a demencia tüneteivel.
A folyamatos romlásnak köszönhetően ma már sem a gyerekeire, sem az unokáira nem emlékszik. Ezekben az években rengeteg buktatón kellett átesnie a családunknak, ennek következménye lett, hogy mi váltunk a nagymamánk gondozóivá.
Szeretnék a demencia kérdéskörével foglalkozni. Szeretném, hogy az emberek, és elsősorban a fiatalabb generáció, tudatában legyen azoknak az információknak, hogy mi ez a betegség, hogyan alakulhat ki, mi a jövője, kiket érinthet, milyen tünetekkel járhat, hogyan lehet segíteni, hogyan kell gondozóként viselkedni.
Ezért indítottuk el a SziaMama! projektet.
Melcher Máté
Memóriakövet
hozzátartozó unoka, biomérnök Bsc., egyetemista
Nagymamám demenciával él. Gyerekként nagyon sok időt töltöttünk együtt, nagyon szerettünk együtt lenni. Ezért nem értettem, hogy 15-16 éves koromra miért változott meg a kapcsolatunk. Kis idő után szüleimmel rájöttünk, hogy az Alzheimer kór változtatta meg. Mióta tudom mi ez a betegség én is változtam. Megtanultam együtt élni a betegséggel. Nem volt könnyű! Ma újra ugyanaz a mosoly van a nagymamám arcán, mint régen, de a nevemet már nem mondja ki...
Biztosan sok unoka megéli ezt, ahogy én. Szeretném ezért ha mi unokák többet beszélnénk a demenciáról és többet tudnánk róla. Ezért örömmel veszek részt a SziaMama! és az Alzheimer Autó projektekben.